Wirtualny Bieg na Kopiec Powstania Warszawskiego

Data
03.10.2020
Godzina
23:59
Miejscowość
Cała Polska
Oficjalna strona
Kontakt z organizatorem
wirtualny@protempo.pl
505117050
Nazwa zawodów
Dystans
Typ zawodów
Biegiem na kopiec
Zapisy zakończone
6,3 km
Zawody dla dorosłych
Lokalizacja
Kwatery Głównej 46E/27
04-294 Cała Polska

O zawodach

Historia:

Kopiec usypano w latach powojennych, na Czerniaków zwożono gruzy z całego miasta w latach 1946-1950. W latach 50. XX wieku pojawiła się koncepcja, by utworzyć miejsce pamięci – jej inicjatorem był architekt Stanisław Gruszczyński. Plany nie zostały zrealizowane, a teren nie używany do 1994, gdy na wniosek powstańców postawiono 15-metrowy pomnik Polski Walczącej.

Uroczyste otwarcie nastąpiło dnia 8 sierpnia, ale planowo miało to nastąpić w 50. rocznicę wybuchu powstania. Pod pomnikiem zapalono znicz ogniem, który był przeniesiony z Grobu Nieznanego Żołnierza.

Dla uczczenia pamięci dnia 1 sierpnia rozpalany jest ogień, który świeci przez 63 dni, czyli czas trwania powstania.

 

Zasady wydarzenia:

Przez 63, począwszy od 1 sierpnia 2020 roku, od godziny 17:00 możecie biegać, maszerować lub po prostu spacerować. Do pokonania symboliczne 6,3 km. Potwierdzenie swoich aktywności należy przesłać na adres wirtualny@protempo.pl. Po odnotowaniu Waszych aktywności otrzymacie informację na skrzynkę e-mail z potwierdzeniem. Dodatkowo możecie umieszczać zdjęcia na stronie wydarzenia na FB. 

 

Numer startowy:

Numer w wersji elektronicznej do samodzielnego wydruku będzie dostępny pod adresem: 

 

Pakiety startowe:

Pakiety czyli medal lub medal z gadżetem będą wysyłane w terminie około 2 tygodni po zakończeniu wydarzenia do uczestników którzy podali pełny i poprawny adres korespondencyjny.

Kontakt z organizatorem

Wyślij wiadomość