Wyścig Dookoła Zalewu Szczecińskiego

Data
20.05.2023
Godzina
05:00
Miejscowość
Czarnocin
Oficjalna strona
Kontakt z organizatorem
hello@dookolazalewu.pl
533826304
Nazwa zawodów
Dystans
Typ zawodów
Wyścig Dookoła Zalewu Szczecińskiego
Zapisy zakończone
290 km
Zawody dla dorosłych
Lokalizacja
Czarnocin 2
72-112 Czarnocin
Naszą bazą jest Frajda Szkoła Aktywnego Wypoczynku, zlokalizowana 100 metrów od pięknej, piaszczystej plaży Zalewu Szczecińskiego.

O zawodach

Przed Nami Epickie Wyzwanie!

Wszak objechać na raz cały Zalew Szczeciński to nie lada wyczyn.

Czekają na nas absolutnie niezwykłe i zachwycające trasy rowerowe Pomorza Zachodniego. Tuż po starcie, o wschodzie słońca, spotkamy dzikie konie i szkockie krowy, żyjące w Parku Natury Zalewu Szczecińskiego.

Miniemy historyczną Osadę Słowian i Wikingów na Wyspie Wolin. Świeżo ukończonym odcinkiem szlaku dotrzemy nad Bałtyk. Jadąc wzdłuż morza, odurzeni jodem i zapachem sosnowego lasu, przekroczymy granicę Polsko-Niemiecką.   

Po drodze do Anklam miniemy tajemnicze rozlewiska z zatopionym lasem i zwodzony most z 1931 roku. Dalej przez ptasi raj i rezerwat Anklamer Stadtbruch do miejscowości Ueckermünde.

Szczecin może być dla niektórych z Was miejscem na dłuższy odpoczynek. Regenerację sił. Nocleg. Odetchnijcie, nabierzcie sił i ruszajcie w ostatnią część trasy! Już niedaleko!

Większość trasy pokrywa się z oficjalnym przebiegiem  szlaku dookoła zalewu szczecińskiego. Nawierzchnia zróżnicowana (szuter, asfalt, drogi leśne, kostka). 

Kontakt z organizatorem

Wyślij wiadomość