VINYASA JOGA Z AKTYWNĄ WARSZAWĄ, 12 KWIETNIA

Data
12.04.2023
Godzina
19:00
Miejscowość
Warszawa
Oficjalna strona
Kontakt z organizatorem
treningi@aktywnawarszawa.waw.pl
221627254
Nazwa zawodów
Dystans
Typ zawodów
VINYASA JOGA Z AKTYWNĄ WARSZAWĄ, 12 KWIETNIA
Zapisy zakończone
1 km
Zawody dla dorosłych
Lokalizacja
Rozbrat 26
00-429 Warszawa

O zawodach

Dla wszystkich spragnionych regeneracji, rekreacji i relaksu, Aktywna Warszawa wprowadza do swojego cyklu treningowe vinyasa jogę.

Spotykamy się  w Ośrodku Rozbrat przy ul. Rozbrat 26.

Jeden uczestnik może wybrać tylko jedna turę.

[Zobacz jak dojechać: https://goo.gl/maps/JigpLFqYBaCrXg8m8]

Zajęcia są dedykowane dla osób, które chcą rozpocząć swoją przygodę z jogą.
Nie ma znaczenia czy jesteś biegaczem, pływakiem, czy też jesteś spięty po pracy za biurkiem. Nasza joga nie będzie zbyt skomplikowana, będzie uniwersalna. Z nami nauczysz się ćwiczyć i będziesz mógł praktykować samodzielnie w domu, po pracy i po ciężkim treningu.

ZAJĘCIA SĄ BEZPŁATNE!

Vinyasa joga wywodzi się od hatha jogi, która składa się z łagodnych i umiarkowanych asan, idealnych nawet dla początkujących. Wolniejsze tempo niż w większości stylów jogi sprawia, że praktyka hatha jogi jest możliwa w przypadku osób w każdym wieku i na różnych poziomach sprawności fizycznej.

Nazwa hatha jogi pochodzi od sanskrytu “ha” – oznaczającego “słońca” oraz “tha” – oznaczającego “księżyc”.

Podstawowymi elementami hatha jogi są asany i skupienie na oddechu.

Vinyasa joga polega na przechodzeniu z jednego punktu do drugiego, przy jednoczesnym wspomaganiu się oddechem, który pełni rolę narzędzia.

Do Waszej dyspozycji są depozyty, szatnia i natryski w Ośrodku Rozbrat.

Możecie korzystać z mat i klocków dostępnych w Ośrodku lub przyjść z własnymi sprzętem.

Jeśli macie pytania piszcie do nas na: treningi@aktywnawarszawa.waw.pl !

Przez najbliższe 5 tygodni w zastępstwie za Asię Głuchowską z Palestra Pływania zajęcia VINYASA JOGA Z AKTYWNĄ WARSZAWĄ prowadzić będą: 

I tura (19:00): Monika Misiaszek - Radosna Joga

II tura (20:10): Marta Hodgdon - Bikram Hot Yoga Warsaw

Asia wraz z Palestrą Pływania będzie wspierać polskich sportowców podczas Światowych Igrzysk dla Osób po Transplantacji w Perth w Australii.

Monika Misiaszek  jest nauczycielką jogi od 2017 roku. Praktykowała w nurtach Iyengara, Astangi i Vinyasy. Ukończyła kurs nauczycielski akredytowany przez Yoga Alliance. Podczas zajęć jogi integruje wiedzę, którą zdobyła praktykując w wielu nurtach jogi tworząc dostosowaną do ucznia praktykę. Zwraca uwagę na prawidłowy oddech i pracę nad świadomością ciała. Dba, aby asany były wykonywane prawidłowo i bezpiecznie. Jestemosobą radosną i życzliwą, na zajęciach nie zabraknie uśmiechu i dobrej atmosfery.

Marta Hodgdon jest założycielką pierwszej w Polsce szkoły Bikram Jogi. Marta zaczęła ćwiczyć jogę wkrótce po tym jak w wieku 16 lat odniosła kontuzję kręgosłupa. Musiała z tego powodu przerwać swój kilkuletni intensywny trening judo, który wypełniał jej cały wolny czas. Od tej chwili bardzo długo poszukiwała równie intensywnej formy aktywności fizycznej, która jednocześnie byłaby bezpieczna dla kręgosłupa. W wieku 16 lat po raz pierwszy zetknęła się z hatha jogą i od tego czasu próbowała różnych form jogi, żadna nie okazała się tak angażująca jak oryginalna gorąca joga. Jej regularna praktyka Bikram Jogi zaczęła się w 2004 w szkole Bikram Jogi i Pilates Club Stretch w Dubaju. Od 2011 roku przez prawie rok przygotowywała się tam na prywatnych zajęciach do treningu nauczycielskiego. Marta ćwiczyła też pod okiem znanych nauczycieli w szkołach Bikram Jogi między innymi w Amsterdamie, Londynie, Pradze, Los Angeles, Burlington i Portland. W 2012 odbyła trening w Los Ageles a po zdobyciu certyfikatu Bikram Yoga College of India przez rok uczyła w Club Stretch w Dubaju. W 2013 r. wróciła do Polski aby otworzyć szkołę Bikram Jogi w Warszawie, którą prowadzi już od prawie 10 lat.

Asia Głuchowska jest entuzjastką dynamicznej jogi i zdrowego ruchu. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego (dziennikarstwo i komunikacja społeczna), współautorka książki "Liczy się każdy oddech". Z zamiłowania joginka - od ponad czterech lat prowadzi zajęcia z vinyasa jogi, która opiera się na płynnych przejściach między asanami i połączeniu ruchu z oddechem. W trakcie sesji dba o komfort i dobre samopoczucie uczestników; uważa, że każdy może czerpać z korzyści, które niesie regularna praktyka jogi. Na co dzień prowadzi również klub pływacki dla dorosłych "Palestra Pływania".

Organizatorzy: AKTYWNA WARSZAWA i Palestra Pływania

Kontakt z organizatorem

Wyślij wiadomość