I Bartoszycki Rajd Rowerowy "Aktywne Miasto"

Data
15.06.2024
Godzina
11:00
Miejscowość
Bartoszyce
Oficjalna strona
Kontakt z organizatorem
grzegorzkwakszys@bartoszyce.pl
504982176
Nazwa zawodów
Dystans
Typ zawodów
I Bartoszycki Rajd Rowerowy "Aktywne Miasto"
Zapisy zakończone
6,5 km
Zawody dla dorosłych
Lokalizacja
pl. Konstytucji 3 Maja
11-200 Bartoszyce

O zawodach

Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na I Bartoszycki Rajd Rowerowy "Aktywne Miasto", którego metą będzie stanica wodna przy rzece Łynie w miejscowości Perkujki. Wydarzenie odbędzie się w sobotę 15 czerwca 2024 r. 
 

Zbiórka uczestników nastąpi na pl. Konstytucji 3 Maja. Od godz. 11 trwał tam będzie piknik dotyczący szeroko pojmowanego bezpieczeństwa. O godz. 12 rowerzyści ruszą w kierunku stanicy. 
 

Przebieg trasy: pl. Konstytucji 3 Maja – przejazd pod Bramą Lidzbarską i wjazd na drogę dla rowerów – przejazd DDR w kierunku skrzyżowania ulic Bohaterów Warszawy/Poniatowskiego/Warszawskiej – ul. Poniatowskiego (DDR) – wjazd w ul. Słowackiego (przy rondzie Praw Kobiet) – ul. Mickiewicza – ul. Wojska Polskiego – stanica wodna w m. Perkujki. 
 

Nawierzchnia: drogi asfaltowe, drogi szutrowe, kostka betonowa. 
 

Długość trasy: 6,5 km. 
 

Na terenie stanicy wodnej organizatorzy zapewniają posiłek (kiełbaski z grilla i ogniska) oraz wodę. 
 

Rajd kończy się na terenie stanicy wodnej w Perkujkach; uczestnicy wracają stamtąd we własnym zakresie. 
 

Rajd odbędzie się w ramach rywalizacji o miano Rowerowej Stolicy Polski (1-30 czerwca br.). Zachęcamy wszystkich uczestników do pobrania darmowej aplikacji Aktywne Miasta, zainstalowania jej na swoim smartfonie, rejestrowania w niej swoich kolarskich aktywności, by przejechane kilometry "przekazać" następnie Miastu Bartoszyce. Szczegóły akcji na www.bartoszyce.pl.

Kontakt z organizatorem

Wyślij wiadomość